Shalhevet

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!

   בטיחות בבניה

   ענף הבנייה הוא אחד הענפים המסוכנים ביותר לעובדים. למרות ההתקדמות המשמעותית בתחום, ועל אף העובדה שחברות הבנייה משתמשות בטכנולוגיות חדשניות, עדיין מתרחשות לא מעט תאונות, כולל כאלה שנגמרות במוות או בנכות לצמיתות. גם עובד שמוגדר כ"פצוע קל" עלול כמובן לסבול מפגיעה של ממש באיכות החיים שלו, ולכן חשוב לעשות הכל כדי למזער את התופעה ולהבטיח למי שבונים עבורנו את המדינה סביבה בטוחה ככל האפשר. על-פי חוק, כל חברת בניה בעלת סיווג קבלני ג'5 מחויבת להעסיק ממונה בטיחות בבניה. גם באתרים שיש בהם למעלה מ-100 עובדים (כולל אלה שמועסקים באמצעות קבלן משנה) נדרשת חובת העסקת ממונה בטיחות. חברת שלהבת מספקת הן הדרכות מקיפות להכשרת ממוני בטיחות לענף הבניה והן מומחים מנוסים שימלאו תפקידים אלה.

   הדגשים העיקריים של בטיחות בבניה

   * מעורבות מלאה ויומיומית עם הנעשה באתר הבניה – עקב האופי הדינמי של עבודות הבניה חשוב מאוד שהממונה על הבטיחות יהיה מעורב באופן קבוע בנעשה באתר, ויחווה את דעתו לגבי כל התרחשות וכל פעולה.

   * ניהול סיכונים – מרכיב משמעותי נוסף לגבי בטיחות בענף הבניה הוא זיהוי מראש של כל כשל שעלול לגרום לתאונה ושל גורמי הסיכון שעלולים להוביל לתאונות קשות. כשמצליחים להקדים תרופה למכה, הבניה מתנהלת כסדרה וביעילות, ושלומם של הפועלים מובטח.

   * בקיאות מעמיקה לגבי כל החוקים – וכן היכרות עם כל התקנות העדכניות שנכתבו לאחר תחקירים יסודיים ולכן חשוב להקפיד על קיומן.

   * תשומת לב למרכיבים הייחודיים של ענף הבניה – ובפרט חפירות, דיפונים, פיגומים, עגורנים, עבודה בגובה, משטחים גדולים וכבדים ועוד.

   מחויבות אמיתית לשלום העובדים

   בכל מקום עבודה חובה להתייחס במלוא הרצינות בנושא הבטיחות, ובאתרי הבניה על אחת כמה וכמה – בגלל העבודה בגובה רב ועם ציוד וחומרים שבשימוש לא זהיר עלולים להפוך למסוכנים. בהתאם ממונה בטיחות בבניה הוא איש מפתח בכל פרויקט, וחברה רצינית מוודאת שלתפקיד זה מונה אדם מתאים. בשלהבת תמצאו אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב באיוש תפקיד ממונה הבטיחות וכן קורסים מקיפים שיכשירו אנשים מתוך החברה למלא פונקציה זו בהצלחה. כל שירותי שלהבת ניתנים מתוך מחויבות אמיתית ללקוחות ועל בסיס ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום הבטיחות.

   קורס ממונה בטיחות בבניה

   בישראל נבנות מדי שנה עשרות אלפי יחידות דיור, ועוד לא מעט משרדים, מוסדות ציבור ומבנים למגוון רחב של מטרות נוספות. הבנייה נשענת על טכנולוגיות מתקדמות, ומתנהלת ביעילות רבה, אבל יש גם נקודת תורפה כואבת – תאונות העבודה. ב-2021 נהרגו 32 בני אדם באתרי בנייה, בדיוק כמו בשנה שקדמה לה, נתון קשה שמדגיש את הצורך בממונה בטיחות מקצועי ומיומן בכל מקום שבו מוקם בניין. על-פי החוק חברות בנייה שמעסיקות יותר מ-100 עובדים – כולל באופן עקיף, כלומר דרך קבלני משנה – מחויבות להעסיק ממונה בטיחות. הבסיס להכשרה הוא קורס ממונה בטיחות בבניה, וחשוב שתוכנית הלימודים תהיה מקיפה – כפי שעושה זאת חברת שלהבת.

   מה כולל קורס ממונה בטיחות בבניה?

   * היכרות עם התקנות הרלוונטיות – נהלי בטיחות בענף הבנייה, תקנות עדכניות בכל הנוגע לגהות ובטיחות ועוד.

   * בטיחות בעבודה בגובה – גורם הסיכון המרכזי באתרי הבנייה הוא העבודה בגובה רב, כזה שכל טעות בו גובה מחיר יקר במיוחד.

   * אמצעי הגנה מפני התחשמלות – וכן אלמנטים נוספים שעלולים לפגוע בעובדים (חומרים מסוכנים, דליפות, הריסות, אש ועוד).

   * סקירת סיכונים – כשהמטרה היא כתיבת תוכנית בטיחות יסודית.

   * פיתוח יכולות עבודה מול עובדי בניין – על-מנת להעביר הדרכות בטיחות אפקטיביות ולהתנהל באופן יומיומי מול העובדים ולסייע להם לשמור על עצמם.

   כלים מקצועיים חיוניים והבנה עמוקה של האתגרים

   קורס ממונה בטיחות בבניה מכשיר אנשי מקצוע לאחד התפקידים האחראיים ביותר בתחום. כאמור, על-פי החוק כשיש יותר מ-100 עובדים באתר הבנייה, חובה להעסיק ממונה בטיחות. על-פי התקנות חברות בנייה בעלות סיווג ג'5 בפנקס הקבלנים מחויבות להעסיק ממונה בטיחות בבניה, גם כשמספר העובדים מתחת לרף הנ"ל. חברת שלהבת, שתחום המומחיות שלה הוא בטיחות בעבודה, בריאות תעסוקתית וניהול סיכונים, פיתחה תוכנית מקיפה ויסודית להכשרת ממוני בטיחות בבניה. הקורס מקנה הן כלים מקצועיים חיוניים והן הבנה עמוקה של מהות התפקיד והאתגרים השונים הכרוכים בו. הניסיון הרב של החברה ושל עובדיה לאחר יותר מ-25 שנות פעילות בא לידי ביטוי באיכות ההדרכה עצמה, ומבטיח שכל בוגרי הקורס יוכלו לשמור על רמת בטיחות מרבית בכל אתר בנייה.

   ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    מאמרים שלנו

    חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
    דילוג לתוכן