Shalhevet

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!

   הדרכת בטיחות

   כל אדם שמגיע בבוקר למקום העבודה שלו מאמין שבסוף היום הוא יחזור הביתה בשלום. למרבה הצער, המציאות שונה מהאמונה: בכל יום מתרחשות בישראל מאות תאונות עבודה, וגם אם בחלק גדול מהמקרים הפגיעה יחסית קלה, עדיין מדובר במספר גדול מאוד של בני אדם שמשלמים מחיר יקר על סביבת עבודה לא בטיחותית מספיק. אחד האמצעים הבסיסיים לשמירה על שלומם ורווחתם של העובדים והעובדות היא הדרכת בטיחות, ולכן חשוב לקיים אותה באופן המקצועי ביותר האפשרי. חברת שלהבת מכשירה ממוני בטיחות שבין השאר יעבירו הדרכות מקיפות ומועילות, ושירות נוסף שלה הוא איוש תפקיד מרכזי זה.

   למה חשוב לבצע הדרכת בטיחות באופן מקצועי?

   * הקניית ידע חיוני לכל העובדים והעובדות – ובפרט מידע לגבי הסכנות הספציפיות במקום העבודה והדרכים הנכונות להתנהל כך שלא ייגרם להם נזק. כך למשל במפעל שמשתמש בחומרים מסוכנים על כל עובד לדעת מהם תנאי האחסון הנאותים של אותם חומרים, איך לעבוד איתם מבלי להיחשף לסיכונים ומה לעשות כשמתרחשת תקלה.

   * העלאת רמת המודעות – גם עובדים זהירים מטבעם עלולים להתייחס בקלות ראש לסיכונים שונים, בגלל שהשגרה היומיומית והחזרה על פעולות כאלה ואחרות מובילות להרגל ולפעולה אוטומטית. הדרכת הבטיחות מחזירה למודעות את העובדה שמדי שנה מתרחשות עשרות אלפי תאונות עבודה, ומזכירה שכדאי לנקוט בצעדי זהירות כדי לא להפוך לחלק מהסטטיסטיקה העגומה.

   * קיום החוק – תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (מסירת מידע והדרכת עובדים) משנת 1999 מחייבות את המעסיקים לקיים הדרכות בטיחות. חשוב להדגיש כי גם עובדי קבלן נדרשים לעבור את ההדרכות הרלוונטיות עבורם.

   איך להבטיח הדרכה מיטבית?

   על-מנת לבצע הדרכת בטיחות באופן המקצועי ביותר האפשרי, נדרשת היערכות מתאימה. בפרט חשוב לוודא שמי שמעביר את ההדרכה הוא בעל הידע והיכולות הנדרשות לצורך מתן הכלים לעובדות ולעובדים והעלאת המודעות של כולם. חברת שלהבת – שפועלת בתחום הבטיחות בתעסוקה כבר יותר מ-25 שנים, ובין לקוחותיה ניתן לציין את סופרגז, יוחננוף, Walla!, עיריית באר שבע, משרד הכלכלה, בנק דיסקונט ועוד – מכשירה ממוני בטיחות שיוכלו למלא תפקיד אחראי זה ברמה גבוהה במיוחד, וכחלק מכך להעביר הדרכות בטיחות אפקטיביות.

   הדרכת בטיחות לעובדים

   הדרכת בטיחות לעובדים היא אחד הכלים הבסיסיים והמשמעותיים ביותר שיש למעסיקים כדי לייצר סביבת עבודה בטוחה. בהקשר זה חשוב לזכור שהנטייה האנושית היא להתעלם מסיכונים יומיומיים, פשוט מכוחו של הרגל – "אם לא קרה לי כלום אתמול וגם לא שלשום, גם היום הזה יעבור בשלום". הדרכת בטיחות מתאימה מזכירה לעובדים את חובת הזהירות ואת ההכרח להתנהל על-פי כל התקנות והכללים (שנקבעו כדי לשמור על שלומם). ההדרכה גם מעלה את רמת המודעות לנושא הגיהות והבטיחות ומאפשרת להקדים תרופה למכה – ולמנוע סבל מיותר. באופן טבעי זהות מי שמעביר את ההדרכה משפיעה במידה רבה על האפקטיביות שלה. שלהבת מעבירה הדרכות בטיחות מסוגים שונים לעובדות ולעובדים במגוון רחב של ענפים, על בסיס ניסיון רחב היקף ובקיאות מקצועית.

   המפתחות העיקריים של העברת הדרכת בטיחות לעובדים באופן אפקטיבי

   * היכרות עם הענף הספציפי – בכל ענף ישנם סיכונים ספציפיים ונקודות תורפה אחרות שחובה להתייחס אליהן. בהתאם, על-מנת שההדרכה תהיה אפקטיבית, נדרשת היכרות מעמיקה עם אותו ענף.

   * היכרות עם החוקים והתקנות – אחת האיכויות המשמעותיות ביותר של המין האנושי היא היכולת ללמוד מניסיונם של אחרים וגם מטעויות שנעשו במקומות אחרים. על בסיס חקירה יסודית של תאונות עבודה ואירועים ש"רק" כמעט הסתיימו באסון פותחו כללים ותקנות, שמתעדכנות כל הזמן, וחשוב להכיר גם אותן.

   * יכולת העברת ידע – הבסיס להעברת הדרכת בטיחות מועילה הוא ידע רחב היקף ומעודכן. שכבה חיונית נוספת היא יכולת להעביר את כל אותו ידע לאוכלוסיות שונות, כך שכל עובד וכל עובדת יפיקו את מלוא התועלת מההדרכה.

   ניסיון של יותר מ-25 שנים

   הדרכת בטיחות לעובדים נשענת כאמור במידה רבה על ניסיון ובקיאות מצטברת. בשלהבת ישנם אנשי מקצוע אשר מעבירים הדרכות בטיחות לעובדות ולעובדים בענפים שונים מזה שנים רבות, ושירות נוסף של החברה הוא הכשרת ממוני בטיחות שיעבירו בעצמם הדרכות רלוונטיות. כל השירותים של שלהבת ניתנים מתוך תחושת אחריות רבה, ועם תשומת לב לכל פרט ופרט במהלך ההדרכה או ההסמכה. בין לקוחות החברה ניתן לציין את רשות המים, את קבוצת דור אלון גז, את משרד הכלכלה והתעשייה, את עיריית באר שבע ואת שופרסל.

   ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    מאמרים שלנו

    חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
    דילוג לתוכן