Shalhevet

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!

   קורס עגורן

   המבנים שבהם אנחנו גרים, עובדים, לומדים, מבלים, מתאשפזים, קונים ומקבלים שירותים ציבוריים הופכים לגבוהים יותר ויותר משנה לשנה. בהתאם גדל בשיעור משמעותי גם היקף השימוש בעגורנים – הן עגורנים ניידים והן עגורני צריח אשר מקובעים לקרקע. על-מנת להפעיל כלי מורכב ועוצמתי זה נדרשת הכשרה ייעודית בדמות קורס עגורן – כשישנם קורסים נפרדים להכשרת מפעילי עגורני צריח ומפעילי עגורנים ניידים. חברת שלהבת מציעה את שתי תוכניות הלימוד, כשבזכות הניסיון הרב שהצטבר בחברה כל בוגרי הקורסים הופכים לעגורנאים מיומנים במיוחד.

   הנושאים הנלמדים במסגרת קורס עגורן

   * מבנה העגורן ויציבות – על-מנת להבין כיצד לתפעל את הכלי וגם מהם הסיכונים הטמונים בו. כמו כן מושם דגש רב על נושא הבטיחות, לרבות חוקים רלוונטיים ותקנות עדכניות.

   * כללים לעבודה בגובה – שמהווים מרכיב מרכזי בהפעלת עגורנים ללא סיכונים מיותרים.

   * איתות ועניבנות – סימני איתות מוסכמים להפעלת עגורנים וכן בחירה נכונה של אביזרי ההרמה הנכונים לכל משימה וקשירת המטענים באופן מיטבי (עניבנות).

   * חישובי משקלים, כוחות ומומנטים – כך שניתן יהיה לבצע את ההרמות הנדרשות ביעילות ובבטחה.

   הכשרה תיאורטית ומעשית מקיפה

   על-מנת להפעיל עגורנים מכל סוג שהוא יש כמובן צורך גם בהתנסות מעשית רחבת היקף ולא "רק" בלמידה עיונית. מסלול ההכשרה מיועד למי שעברו את גיל 18, והציגו אישור מרופא תעסוקתי על כשירות להפעלת כלי זה. חשוב להדגיש כי נדרשת נוכחות מלאה בקורס, מעבר מבחנים רלוונטיים וכן השלמת סטאז' ורק לאחר מכן ניתן להירשם במשרד התחבורה כמפעיל עגורן נייד או עגורן צריח. קורס עגורן של שלהבת מועבר על-ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים ולכן תוכלו לקבל בו את כל הידע והכלים החיוניים לצורך תפעול כלים אלה. גם תוכנית ההכשרה נבנתה על-סמך הניסיון הרב שהצטבר בחברת שלהבת במשך למעלה מרבע מאה של פעילות ענפה בתחומי הבטיחות, ניהול הסיכונים והבריאות התעסוקתית. לאורך תקופה זו סיפקה החברה שירותים לגופים מהגדולים במשק הישראלי וביניהם עיריית חולון, קבוצת דלק, בנק דיסקונט, טבע, רפא"ל ורשות שדות התעופה. הסמכת העגורנאים והאתתים מתבצעת בהתאם לכל כללי משרד התחבורה.

   קורס מפעיל עגורן

   קורס מפעיל עגורן הוא המרכיב העיקרי בהסמכת אנשי מקצוע שיפעילו כלים רבי עוצמה אלה. מרכיב נוסף הוא הכשרה מעשית. המרכיב העיוני בתהליך ההסמכה כולל מגוון רחב של נושאים ובהם בין השאר איתות ועניבנות, מבנה העגורן, חישובי משקלים, מומנטים, כוחות, יציבות, אמצעי הרמה, סיכונים, חוקים ותקנות, כללי בטיחות ועוד. חברת שלהבת מקיימת קורסי מפעילי עגורנים מכל הסוגים מזה שנים רבות ומביאה לידי ביטוי בקיאות מקצועית רחבת היקף הן לגבי עגורנים והן לגבי בטיחות וגהות באופן כללי.

   הסוגים השונים של הרישיונות שמקבלים אחרי קורס מפעיל עגורן

   * רישיון א' – רישיון המאפשר הפעלת עגורן צריח. עגורני צריח הם עגורנים סטטיים שמקובעים לקרקע באתרי בנייה. יש 4 דרגות שונות של רישיון א', ובהתאם לדרגה נקבע המשקל המרבי שאפשר להרים – 3 טון בדרגה 1, 9 טון בדרגה 2, 12 טון בדרגה 3 וללא הגבלה בדרגה 4.

   * רישיון ב' – רישיון שמקנה לבעליו את ההסמכה להפעיל עגורן נייד. עגורנים אלה מורכבים על גבי רכב ייעודי (שנושא רק את העגורן ולא מטען אחר). יש 4 דרגות שונות של רישיון ב', ובהתאם לדרגה נקבע המשקל המרבי שאפשר להרים – 30 טון, 90 טון, 150 טון וללא הגבלה.

   * רישיון ג' – רישיון הכרחי למי שרוצה להפעיל עגורן גשר (העגורן הנפוץ בנמלים וגם במפעלים).

   * רישיון ד' – רישיון הפעלת מנוף שמותקן על גבי כלי רכב ייעודי כשבניגוד לרישיון ב' על גבי כלי הרכב במקרה הזה ניתן גם להעמיס מטען. בדרגה 1 של רישיון ד' ישנה מגבלת העמסה של טון אחד, ובדרגה 2 של רישיון זה אין מגבלת משקל.

   ללמוד מאנשי המקצוע הטובים ביותר

   אחד מ"סודות" ההצלחה של קורס מפעיל עגורן הוא זהות אנשי המקצוע שמקנים למשתתפים בו את כל הידע הרלוונטי הנחוץ לעבודה בתחום. בשלהבת תמצאו צוות מיומן ועתיר ניסיון, שמקפיד על תשומת לב אישית לכל תלמיד ותלמיד, ועל הענקת כל הכלים הנחוצים להצלחה בקורס עצמו ולאחר מכן בעבודה כמפעילי עגורנים. הקורס בנוי בהתאם לנהלי משרד התחבורה, שהוא זה שמעניק את התעודה הנדרשת לצורך הפעלת עגורנים.

   ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    מאמרים שלנו

    חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
    דילוג לתוכן