Shalhevet

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!

   תיק שטח

   סניפי בנקים, בתי מלון, גני אירועים, קניונים, אולמות ספורט, אוניברסיטאות, בתי חולים, בתי אבות – כל אלה חייבים להחזיק תיקי שטח, וזאת על-פי דרישות החוק. ישנם עוד סוגים של מבנים שנכללים ברשימה הנ"ל, כשמי שקובעת האם עסק כזה או אחר חייב תיק שטח היא הרשות הארצית לכבאות והצלה. זוהי גם המהות של תיק השטח: במצב חירום, אנשי הכבאות וההצלה שמגיעים למבנה שואבים מידע חיוני ויקר ערך מהתיק, וכך הם יכולים למלא את תפקידם בדרך היעילה והבטוחה ביותר. עריכת תיקי שטח היא אחד השירותים שמספקת חברת שלהבת, וגם אותו היא מבצעת מתוך מחויבות למצוינות אמיתית.

   המפתחות העיקריים לבניית תיק שטח אופטימלי

   * פרטים מלאים – תיק השטח חייב להכיל את כל המידע הרלוונטי, ולכן להיות מפורט עד מאוד. תיקי שטח כוללים מפות, תוכניות, צילומים ועוד, כל זאת אודות דרכי גישה למבנה, יציאות חירום, ציוד רלוונטי במבנה (ארונות כיבוי אש, ברזי כיבוי וכו'), מערכות החשמל, חומרים שעלולים להיות מסוכנים ועוד.

   * בנייה נכונה – כדי שבזמן אמת, כשכל דקה קריטית, אנשי הכבאות וההצלה יוכלו להגיע למידע הנחוץ להם בלי עיכובים שעלולים לגבות מחיר יקר.

   * עדכניות – כל שינוי במבנה מחייב שינוי גם של תיק השטח, על-מנת שהוא ישקף את המציאות.

   * דיוק – כך שכל פרט ופרט יהיה נכון וכל ההחלטות יתקבלו על סמך מידע אמין לחלוטין.

   ניסיון רב ואחריות מלאה

   הכנת תיקי שטח מחייבת בקיאות מעמיקה בכל הנוגע לכל הדרישות והנהלים של הרשות הארצית לכבאות והצלה בנושא ספציפי זה. בפרט נדרשת היכרות עם הוראות מכ"ר 503, שמהוות את הבסיס לבניית תיק שטח. חברת שלהבת פועלת בתחום הבטיחות וניהול הסיכונים כבר 25 שנים, ובין השאר סיפקה שירותים בסטנדרטים גבוהים לחברת טבע, לרשת אורט, לעיריית חיפה, לרשות שדות התעופה, לקבוצת בז"ן, לסולל בונה ולמרכז הרפואי סוראסקי (שבו נמצא בית החולים איכילוב). הניסיון הרב מהווה בסיס איתן להכנת תיק השטח המדויק והמפורט ביותר האפשרי, בהתאם לכל ההנחיות העדכניות – תיק שאם יידרש השימוש בו ניתן יהיה להישען עליו לצורך קבלת ההחלטות האופטימליות בזמן קצר.

   תיק שטח כיבוי אש

   במצב חירום, ובפרט כשמתרחשת שריפה במבנה כזה או אחר, כל שנייה יכולה להיות קריטית. עוד מרכיב חשוב באיכות התגובה, מעבר למידיות, הוא מידע – ככל שלכוחות ההצלה יש תמונת מצב מפורטת, עדכנית ומדויקת יותר, כך הם יוכלו לפעול באופן מושכל ובפרט לחלץ אנשים מהמבנה ולכבות את האש תוך זמן קצר ככל האפשר. זוהי בדיוק המטרה של תיק שטח כיבוי אש – להכיל את כל האינפורמציה החיונית לגבי המבנה, כך שבזמן אמת אנשי כיבוי והצלה יוכלו לשלוף אותה במהירות ולפעול בהתאם. חברת שלהבת אמונה על יצירת תיקי שטח בהתאם לכל הנהלים העדכניים ותוך הישענות גם על ניסיון רחב היקף בתחום ספציפי זה.

   מה כולל תיק שטח כיבוי אש?

   * מפות מפורטות – של כל חלקי המבנה ובפרט של מיקומי הפתחים השונים, יציאות החירום, דרכי הגישה, חדרי הפיקוד וציוד הכיבוי שקיים במקום.

   * הסברים מפורטים – לגבי כל הנ"ל, וכן לגבי מערכות החשמל המותקנות במבנה, חומרים מסוכנים אם ישנם כאלה ועוד.

   * צילומים – שעוזרים להבין כיצד בנוי המקום ואיך להתנהל בו במצב חירום.

   הכנת תיק שטח באחריות ובמקצוענות

   החוק מחייב החזקת תיק שטח כיבוי אש במגוון רחב מאוד של עסקים ומוסדות. בפרט נדרשים לעשות זאת מוסדות גריאטריים, בתי מלון, קניונים, אולמות אירועים וגני אירועים, בתי חולים, אוניברסיטאות, אולמות ספורט ומוזיאונים. על-פי התקנות, הרשות הארצית לכבאות והצלה היא זו שמוסמכת לקבוע מי חייב בתיק שטח והיא גם זו שקובעת מה הוא יכלול וכיצד יש לבנות אותו (בפרט עושות זאת הוראות מכ"ר 503). שלהבת, כחברה שהמומחיות שלה היא בטיחות כמו גם ניהול סיכונים, בונה תיקי שטח כיבוי אש במשך שנים רבות עבור מגוון רחב מאוד של לקוחות. הניסיון שהצטבר בחברה, ואיתו החתירה למצוינות בכל שירות, מתורגמים לתיקי שטח שמכילים את כל המידע הנחוץ, ברמת דיוק גבוהה מאוד. התיקים בנויים כך שגם בשעת לחץ כל מי שיבקש לשלוף מידע יוכל לעשות זאת בקלות, ועוד מאפיין מובהק של שירות זה של חברת שלהבת הוא הזמינות הגבוהה שבה הוא ניתן.

   ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    מאמרים שלנו

    חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
    דילוג לתוכן